
Rabatt til fellesråd som tar i bruk Kirkens lokale skrivebord
Alle fellesråd får 50% rabatt på Kirkens lokale skrivebord de første 12 månedene. Ordningen vil gjelde ut 2025, slik at fellesrådene får tid til å planlegge for en overgang.
-
Publisert
12.01.2024 -
Oppdatert
27.01.2026
-
Rabattordning for Kirkens lokale skrivebord
Kirken trenger enkle og trygge løsninger for samarbeid og samhandling. Et viktig steg for å lykkes med dette er å samles på en felles arbeidsflate. Derfor har digitaliseringsstyret vedtatt at innføring av Kirkens lokale skrivebord til flest mulig skal være en satsning.
I samarbeid med digitaliseringsstyret har Kirkerådet innført følgende rabattordning: Alle fellesråd får 50% rabatt på Kirkens lokale skrivebord de første 12 månedene. Ordningen vil gjelde ut 2025, slik at fellesrådene får tid til å planlegge for en overgang.
Tilskuddet tilsvarer omtrent etableringskostnaden per bruker.
Tildelingsbrev rabattordning Kirkens lokale skrivebord 2026.pdf
-
Viktig informasjon om utbetaling
-
Rabatten vil overføres som et tilskudd fra Kirkerådet direkte til det enkelte fellesråd.
-
Tilskuddet baseres på innrapporterte tall fra Kirkepartner om antall brukere som har en aktiv lisens hver måned. Rabattperioden fremgår av faktura.
-
Rabattperioden starter fra dere mottar første faktura etter gjennomført overgang til KLS. Perioden varer i 12 måneder.
-
Rabatten dekker 50 % av kostnaden for Kirkens lokale skrivebord i 12 måneder. Merk: Rabatten gjelder per lisens med Kirkens lokale skrivebord og gis ikke for andre produkter, som for eksempel Kirkepartner Mini.
-
Det er ikke rapporteringsplikt på midlene.
-
Kontonummer som benyttes er det samme som Kirkerådet bruker til utbetaling av annen bistand. Ta kontakt med Kirkerådet v/Felles økonomienhet for informasjon om eller endring av kontonummer.
-
Utbetalingsbilaget publiseres på Ressursbanken månedlig.
-
For å omfattes av ordningen må fellesrådet ha signert avtale med Kirkepartner om Kirkens lokale skrivebord innen 31. desember 2025.
-
-
Oversikt over utbetalinger i 2026
-
Oversikt over utbetalinger i 2025
Utbetalingsoversikt for KLS (januar 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS ( etterbetaling,januar 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (februar 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (mars 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (april 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (mai 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (juni 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (juli 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (august 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (september 2025).pdf
Utbetalingsoversikt for KLS (oktober 2025).pdf
-
Kontakt
Hvis du har spørsmål om ordningen, kontakt produkteier - se kontaktinformasjon nederst på siden.
Kontaktpersoner
Relaterte ressurser
-
Kirkens lokale skrivebord
Kirkens lokale skrivebord er en felles arbeidsflate som samler kirkens ansatte. Løsningen gjør at ansatte trygt og enkelt får tilgang til flere av kirkens digitale fellesløsninger – både de vi har i dag, og de som kommer i fremtiden.
-

Ta i bruk Kirkens lokale skrivebord
Skal ditt fellesråd over på Kirkens lokale skrivebord? Slik håndterer du overgangen.
