
Bra nok som du er
Rapport fra Kifo om formidling til tweens i kirker og kristne organisasjoner
-
Alder
9-12 -
Laget av
KIFO -
Publisert
21.03.2019 -
Oppdatert
30.10.2023
-
Beskrivelse
Utviklet med støtte fra Størst av alt - trosopplæring i Den norske kirke
Bra nok som du er
Kirker og kristne organisasjoner arbeider målrettet med trosopplæring spesielt rettet mot tweens. Tweens innebefatter aldergruppen fra 9 til 13 år. Hvordan formidlingen foregår til denne gruppen utforskes i rapporten, med et fokus på hvilke temaer som tas opp og hva de formidlingsansvarlige anser som viktige mål i tweens-arbeidet. Rapporten søker spesielt å undersøke om nett- og databruk, seksualitet og rus er temaer som vektlegges
Denne rapporten er et resultat av forskningsprosjektet «Tweens i trosopplæringen» om kirker og kristne organisasjoners arbeid rettet mot aldersgruppen 9–13 år, såkalte tweens. Blå Kors har initiert forskningsprosjektet, som er utviklet videre i samarbeid med KIFO Institutt for kirke-, religions- og livssynsforskning. KIFO er faglig ansvarlig for gjennomføringen av prosjektet og denne rapporten.
Last ned rapporten her.
Les flere aktuelle rapporter fra Kifo her.
Relaterte ressurser
-
Rammer for skolegudstjenester
Hva sier Utdanningsdirektoratet om rammene for gjennomføring av skolegudstjenester? Hvordan påvirker den nye opplæringsloven samarbeidet med skolene?
-
Nasjonaljubileet 2030
Ressursside fra Norges Kristne Råd hvor det legges ut informasjon og linker til ulike fagressurser knyttet til Nasjonaljubileet 2030.
-
Skole/kirke-samarbeid
Hvordan kan skole/kirke-samarbeid gjennomføres og settes i system?
-
Positiv seksualitet
Kurspakke for unge ledere
-
Global uke for ungdom
To nye ressurser for ungdom om utnyttelse, rettferdighet og håp!
-
Barn og unge, og krigen
Krigen vekker usikkerheten og sterke følelser hos mange barn og ungdom. Hvordan kan vi som ansatte og frivillige ivareta disse følelsene når vi møtes til barneklubb, konfirmantsamling eller korøvelse?